Klub Judo Ryś
powrót na stronę główną

Strona główna
Z a p i s y
Archiwum
Wyniki zawodników
Ranking klubowy
Historia klubu
Kadra
Nasi medaliści
Foto Galeria
Rysie na
Linki
Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

STREFA RODZICA
Logowanie

 ➤ Dwa medale w Pucharze Polski w Poznaniu
 

25 marca 2018 w Poznaniu odbył się pierwszy w tym roku Puchar Polski Juniorów Młodszych. Jak co roku Wielkopolski Turniej Międzynarodowy zgromadził na swoich matach praktycznie wszystkich liczących się zawodników z Polski. Dla naszych Rysiów był to pierwszy start w tym roku. Długa, czteromiesięczna przerwa była widoczna w walkach naszych zawodników. Praktycznie wszyscy popełniali błędy taktycznie związane z brakiem obicia. W zawodach wzięło udział sześcioro naszych zawodników. Zdobyliśmy srebro, brąz i dwa piąte miejsca, co dało nam szóste miejsce w łącznej klasyfikacji punktowej, tak więc pod względem wyników to nie był zły występ. Jednak naszych zawodników stać na więcej.
Najlepiej z ekipy wypadł Michał Kowalczyk zdobywając srebro w kategorii do 66 kg. Dla Kowala były to bardzo ciężkie zawody. Aż w 3 walki rozstrzygnął dopiero w dogrywkach. Co jednak nie dziwi jeśli zauważyć, że Kowal ma ponad 3 kilo niedowagi. Ta duża różnica masy była najbardziej widoczna w finale, gdzie po „wpadnięciu” w trzymanie nie był w stanie poradzić sobie z przeciwnikiem. Jednak czas będzie pracował na korzyść Michała. Brawo Michał. Tego dnia, z tą wagą to był maks.
Drugi medal tego dnia wywalczyła Agata Pawłowska startując w kategorii do 52 kg. Agata podobnie jak Michał wygrała aż 6 walk. I mogłaby zajść wyżej, gdyby jej umiejętności walki obronnej w parterze były na wyższym poziomie. W walce ćwierćfinałowej wygrywając przez wazaari dała sobie w prosty sposób założyć trzymanie. Szkoda, bo była szansa na finał. Jednak pomimo błędów Agacie należą sią brawa za wygranie 6 walk i zdobycie brązowego medalu.
W tej samej kategorii co Agat (52kg) piąte miejsce wywalczyła Alicja Ołdak, która w walce o medal brązowy przegrała właśnie z Agatą. W rundzie eliminacyjnej Ala wygrała 3 walki, jednak ostatnia wygrana była „gwoździem do trumny” . Walka ćwierćfinałowa trwała w sumie prawie 15 minut. Ponad 10 minutowa dogrywka „zabiła” naszą zawodniczkę i praktycznie uniemożliwiła jej dalszą rywalizację. Ali należą się niewątpliwie brawa za serce do walki, jednak gdyby słuchała podpowiedzi trenera to być może walka zakończyła by się w regulaminowym czasie.
W kategorii do 73 kg piąte miejsce zdobył Bartek Borzęcki. Bebeto w drodze do półfinału stoczył bardzo dobre 3 walki wygrywając wszystkie przed czasem. W walce o finał uległ jednak po 4 minutowej dogrywce. Niestety podczas akcji kończącej walkę nabawił się kontuzji i został wycofany przez lekarza z walki o trzecie miejsce. Szkoda, że nie mógł powalczyć o medal, jednak najważniejsze aby jak najszybciej mógł wrócić na matę w pełni sił.
W turnieju wystartowali jeszcze Maks Janas (66 kg) i Piotrek Dyga (73 kg), niestety zakończyli oni udział w zawodach po pierwszej walce. U obydwu widoczny był brak obicia. Gubili się gdy przeciwnicy narzucali swój uchwyt. Jednak do czerwcowych Mistrzostw Polski jest jeszcze trochę czasu, więc można popracować nad swoimi brakami.
wyniki naszych zawodników
Wyniki ze strony PZJudo

WARSAW JUDO OPEN
Międzynarodowy Puchar Polski

WJO


INFORMACJE

:: RODO
:: PARTNERZY
:: ..
© 1992-2018 Klub Judo Ryś