Klub Judo Ryś
powrót na stronę główną

Strona główna
Z a p i s y
Archiwum
Wyniki zawodników
Ranking klubowy
Historia klubu
Kadra
Nasi medaliści
Foto Galeria
Rysie na
Linki
Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

STREFA RODZICA
Logowanie

 ➤ Klasa sportowa - wspaniali sportowcy i uczniowie
 
W czwartek 21.06.2018 klasa sportowa judo formalnie przestała istnieć. Zakończyła swoją 3 letnią edukację w Gimnazjum 94.
Nauczyciele, trenerzy, rodzice wszyscy byli dumni z wyników edukacyjnych i sportowych jakie osiągnęła grupa 10 naszych judoków. Aż siedmioro otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem (Bartek Borzęcki, Michał Kowalczyk, Jan Zawidzki, Maksymilian Janas, Alicja Ołdak, Oskar Dąbrowski, Michał Organiściak). Trójka naszych judoków uzyskała najwyższe średnie w Gimnazjum: Bartek Borzęcki 5,75, Michał Kowalczyk 5,75 i Janek Zawidzki 5,63 i jeszcze na piątym miejscu Maks Janas 5,47. Średnia całej grupy judo to 5,05. Najlepsi uczniowie i najlepsi sportowcy. W trakcie nauki w Gimnazjum zdobyli w sumie 8 medali Mistrzostw Polski. W klasie drugiej wygrali klasyfikację medalową Mistrzostw Polski Młodzików. Pięcioro zostało powołanych do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych (Bartek Borzęcki, Michał Kowalczyk, Janek Zawidzki, Alicja Ołdak, Kornel Kondzielski).
Pokazali wszystkim jak można łączyć naukę ze sportem. Pokazali, że można osiągać wysokie wyniki jednocześnie w sporcie i nauce. Pokazali, że nie trzeba rezygnować z marzeń.

Niestety wszystko ma swój koniec.
Szkoda, że Gimnazjum to tylko 3 lata. Szkoda, że nie będzie kolejnych 3.

Bartosz Borzęcki, Michał Kowalczyk, Jan Zawidzki, Maksymilian Janas, Alicja Ołdak, Oskar Dąbrowski, Michał Organiściak, Mikołaj Strzelczyk, Szymon Herman, Kornel Kondzielski dziękuję Wam i Waszym rodzicom za te wspólne 3 lata.
Dziękuję trenerowi Karolowi Czerwińskiemu za wspólne ranne treningi, ogromne zaangażowanie i solidne podstawy przygotowania motorycznego i gimnastycznego. Dziękuję trenerowi Pawłowi Jałbrzykowskiemu za wspólne prowadzenie treningów popołudniowych i opiekę podczas obozów. Dziękuję rodzicom, że 3 lata temu zdecydowali się posłać dzieci do klasy judo.

Mnie też rozpiera duma rozpiera, jednak jedyne co huczy w głowie to fragment Inwokacji:
„Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,
Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie
Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie”

Życzę Wam, aby to czego nauczyliście się przez te 3 lata miało pozytywny wpływ na Wasze dalsze życie. Aby judo pomogło Wam przezwyciężać trudności i pokonywać bariery nie do pokonania dla przeciętnego człowieka. Abyście dzięki judo mogli zajść dalej.
Ale przede wszystkim życzę Wam abyście byli dobrymi ludźmi.
Nie zapomnijcie o kodeksie Bushido.
„Droga wojownika (Bushido) trwa całe życie. Mistrzostwo zaś nierzadko polega jedynie na tym, by na niej pozostać.” (cyt.”Młody Samuraj”)
RyśWARSAW JUDO OPEN
Międzynarodowy Puchar Polski

WJO


INFORMACJE

:: RODO
:: PARTNERZY
:: ..
© 1992-2018 Klub Judo Ryś