|
➤ Trzy medale w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
|
|
Mistrzami Polski zostali Alicja Ołdak w kategorii do 52 kg i Michał Kowalczyk w kategorii do 66 kg. Medal brązowy wywalczył Bartosz Borzęcki w kategorii do 73 kg. Miejsce siódme wywalczył Mikołaj Strzelczyk, a dziewiąte Maksymilian Janas, obaj w kategorii do 66 kg.
W klasyfikacji medalowej nasz klub zajął bardzo wysokie 3 miejsce na 61 startujących klubów.
Najpewniej swoje walki wygrywała Ala, która od początku do końca „szła pewnie po swoje” pokazując wszystkim przeciwniczkom, że tytuł Mistrzyni Polski należy do niej. Nie pozostawiła cienia wątpliwości kto jest najlepszy w Polsce w kategorii do 52 kg.
Podobnie wyglądała sytuacja w 66 kg. Tu Michał Kowalczyk postawił kropkę nad „I”. Nie mogło być inaczej. W końcu jeśli się robi medale na Pucharach Europy to na własnym podwórku też trzeba być Mistrzem. Dla Michała najtrudniejszym przeciwnikiem była kontuzja kolana, przez którą nie mógł walczyć na 100% i wykonywać wszystkich technik. Jeszcze kilka dni przed zawodami jego start był pod znakiem zapytania. Teraz będzie mógł trochę odpocząć a następnie zacząć już przygotowania do Mistrzostw Europy, które pod koniec czerwca odbędą się w Warszawie.
Trzeci z naszych medalistów Bartek Borzęcki wywalczył brąz w kategorii do 73 kg. Bartek przegrał w półfinale z zawodnikiem z Krakowa K.Karasiem, jednak stało się to po dwóch fatalnych pomyłkach sędziowskich. Bartek, który wygrywał przez wazari został dwukrotnie „wyciągnięty” z pozycji leżącej za co sędziowie przyznali punkty. Te akcje pozbawiły Bartka możliwości walki o złoto a naszemu klubowi szansy wygrania klasyfikacji medalowej. W tym miejscu polecam sędziom którzy sędziowali walkę Bartka obejrzenie seminarium sędziowskiego Europejskiej Unii Judo, które odbyło się 23.03.2019 w Antalyi. Dla zaineresowanych link: https://youtu.be/qgG1NGSmwA0?t=7309. Przykłady od 23 (2:01:50 ) do 50 dotyczą kontynuacji walki w parterze. Idealne przykłady mówiące o tym, że nie ma punktów jeśli rzucający wyciągnął (podniósł) przeciwnika z parteru to 23,42,48,50, jednak namawiam wszystkich trenerów a przede wszystkim sędziów do obejrzenia całego materiału.
Niestety bez medalu wrócą z OOM Mikołaj Strzelczyk i Maks Janas, jednak obydwóm niewiele do tych medali zabrakło (na pewno treningu, Strzelcowi ze względu na kontuzje a Janosikowi …). Nie wystartował Janek Zawidzki, który też był naszą medalową szansą. Jednak kontuzja z Pucharu Europy w Teplicach jeszcze nie zezwoliła mu na udział.
Niewątpliwie 2 złota, brąz, siódme i dziewiąte miejsce, oraz 3 miejsce w generalnej klasyfikacji medalowej to ogromny sukces. Dodatkowo imponujący stosunek walk 17:5. Brawo!!!
W tym miejscu chciałbym ogromnie podziękować Karolowi Czerwińskiemu, który od kilku lat dba o przygotowanie motoryczne, a było ono podczas zawodów na najwyższym poziomie. Dziękuję trenerowi Pawłowi Jałbrzykowskiemu za pomoc w prowadzeniu zawodników, oraz trenerowi Grzegorzowi Wieliczko, że zaszczepił w zawodnikach miłość do tego sportu. Dziękujemy Ewelinie Prekiel za duże wsparcie rehabilitacyjne. W imieniu klubu, zawodników i trenerów chciałbym także podziękować pani wychowawczyni Annie Żukowskiej i 158 liceum w Warszawie za to, że umożliwia naszym judokom łączyć sport z nauką.
|
|
|
WARSAW JUDO OPEN
Międzynarodowy Puchar Polski
INFORMACJE
|