➤ Puchar Świata Seniorów w Rumuni

19 maja w Bukareszcie w Pucharze Świata seniorów wystartowało 2 naszych zawodników: Mariusz Rowicki (60 kg) i Tomek Adamiec (66 kg). Obydwaj zajęli 9 miejsca. Zarówno u jednego jak i u drugiego bardzo niewiele zabrakło do zdobycia miejsca punktowanego.
Po trzeciej wygranej walce Krulika wydawało się, że finał jest już pewny. Niestety wygrana walka z Węgrem Ungwarim, który w rankingu europejskim był sklasyfikowany na pozycji 1 kosztowała Tomka zbyt wiele sił. Juz po 30 sek. Tomasz prowadził przez shido i całą walkę utrzymywał tę niewielką przewagę. Niestety, kolejna walka z Łotyszem nastąpiła zbyt szybko i naszemu zawodnikowi nie wystarczyło czasu na zregenerowanie sił. W repasażu, podczas walki z zawodnikiem z Portugalii Diasem, nie udało się odrobić utraconej w pierwszej minucie koki. Można powiedzieć, że zabrakło pomysłu i trochę szczęścia. Szkoda, że Krulik nie stanął na podium na co tak liczyliśmy, bo medal bardzo przybliżyłby go do udziału w Igrzyskach Olimpijskich.
Drugi nasz zawodnik Mariusz Rowicki też był bliski miejsca punktowanego. Szczególnie żal walki ćwierćfinałowej z Czechem Petrikowem, która była do wygrania. Dla Rowka jest to pierwszy turniej tej rangi, w którym wygrał swoje pierwsze 2 walki.
Napewno niedosyt pozostanie, pomimo to występ naszych rysiów nie był zły.