➤ Turniej w Czechach - Brno Cup

20-21 września nasza ekipa wystartowała w turnieju w Brnie (Czechy) zdobywając 5 medali.
Pierwszego dnia walczyli nasi dwaj juniorzy młodsi: Daniel Salamon (81 kg) i Krzysiek Bardecki (73 kg). Obydwaj zdobyli brązowe medale wygrywając po 4 walki. Na pochwałę zasługuje szczególnie Daniel, którego rzuty na ippon wzbudzały słowa uznania wśród obserwujących trenerów. Gdyby nie błąd sędziów to Daniel walczyłby prawdopodobnie o złoto.
Drugiego dnia startowali młodzicy i dzieci. Z tej ekipy najlepiej wypadli: Alicja Ołdak (52 kg) i Bartek Borzęcki (46 kg), którzy wywalczyli złote medale oraz Michał Kowalczyk (38 kg) – brązowy. Miejsca punktowane wywalczyli Maks Salamon (66 kg) – siódme i Michał Organiściak (42 kg) – dziewiąte.
Niewątpliwie dużym utrudnieniem dla naszych łodzików i dzieci były ograniczenia w wykonywaniu wielu technik. W kategorii dzieci nie można było robić rzutów z kolan, rzutów poświęcenia, kontrataków, makikomi, łapać za głowę no i oczywiście duszeń i dźwigni. U młodzików było troszkę lepiej ale i tu był zakaz wykonywania rzutów z kolan oraz duszeń. Co kraj to obyczaj (inne przepisy). Niestety dla tych grup wiekowych przepisy ustalają związki krajowe a nie Europejska Unia Judo.

W turnieju, który odbywał się na 8 matach wzięli udział zawodnicy z 10 państw: Czech, Polski, Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Ukrainy, Austrii, Litwy, Bułgarii i Belgi.