; Klub Judo Ryś Warszawa
Klub Judo Ryś
powrót na stronę główną

Strona główna
ZAPISY
Obozy 2024
Kanał YouTube Rysia
Kalendarz
Archiwum
Wyniki zawodników
Ranking klubowy
Trenerzy
Foto Galeria Linki -->
Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS










BUDOWA RANKINGU

Ranking to tabela gdzie w wierszach są nazwiska zawodników a w kolumnach są wpisane zawody w których nasi zawodnicy brali udział. Zawody są złożone z 4 kolumn. W pierwszej oznaczonej cyfrą (współczynnik trudności zawodów) jest suma punktów jakie uzyskał zawodnik w danym turnieju. Druga kolumna oznaczona literką W (wygrane) to ilość walk wygranych, trzecia kolumna (P) to ilość walk przegranych. W ostatniej kolumnie (M) jest miejsca które zawodnik zajął podczas zawodów. Ranking generuje się automatycznie o godzinie 24:00 na podstawie wyników z zawodów. Wyniki trenerzy wprowadzają następnego dnia po zawodach wpisując każdemu zawodnikowi miejsce, ilość walk wygranych i ilość walk przegranych.




ZASADY PUNKTACJI

Zasada przyznawania punktów za zdobyte miejsce (punktacja olimpijska).

1 miejsce - 9 pkt
2 miejsce - 7 pkt
3 miejsce - 5,5 pkt
4 miejsce - 4,5 pkt
5 miejsce - 3,5 pkt
7 miejsce - 1,5 pkt

Warunkiem uzyskania punktów za zdobyte miejsce jest wygranie minimum jednej walki. Za każdą wygraną walkę zawodnik otrzymuje 2 punkty. Za udział zawodnik otrzymuje jeden punkt.


ZASADA LICZENIA PUNKTÓW

Suma punktów za zdobyte miejsce oraz wygrane walki i udział jest mnożona przez współczynnik trudności zawodów.


WSPÓŁCZYNNIK TRUDNOŚCI ZAWODÓW

Współczynnik jest związany z rangą zawodów i grupą wiekową. Najniżej punktowane są zawody dla dzieci rozgrywane w klubie - wpółczynnik 1 A najwyżej zawody oficjalne dla seniorów: Puchar Polski-50, Mistrzostwa Polski-150, Mistrzostwa Świata- 500, Igrzyska Olimpijskie - 1000


TOP 10

Do rankingu jest wliczanych 10 turniejów, w których zawodnik uzyskał największą ilość punktów. Zawody niewliczone są oznaczone cieńszą czcionką na lekko różowym tle. Ta zasada ma ograniczyć ilość startów. W latach poprzednich, zdarzały sie sytuacje kiedy to rodzice sami zaczęli decydować gdzie będą startować ich dzieci (niektórzy wystartowali ok 30 razy w roku) po to aby wygrać ranking.




ILOŚĆ NAGRADZANYCH

Na zakończenie roku nagradzanych jest minimum 10 osób z dużego rankingu i 10 osób z małego rankingu.
Klub zostawia sobie prawo do zwiększenia ilości nagrodzonych oraz zmian współczynnika i punktacji


HISTORIA RANKINGU KLUBOWEGO

Ranking został wprowadzony w drugim roku istnienia klubu, w roku 1993. Mobilizował on do osiągania coraz lepszych wyników sportowych wytwarzając wewnątrzklubową rywalizację pomiędzy zawodnikami. "Nakręcał" do wytężonej pracy na treningu, punktując frekwencję. Był on tak ważny dla zawodników, że wielu z nich w ciągu roku nie opusciło żadnego treningu. A byli i tacy, którzy nie opuścili żadnego treningu przez kilka lat (Grzegorz Wieliczko - 7 lat, Piotr Stańczak - 3 lata). Ranking pełnił też funkcję wychowawczą. Zawodnicy otrzymywali punkty nie tylko za wyniki sportowe i frekwencje ale także za oceny na świadectwie, zachowanie w szkole oraz za pomaganie w klubie. W latach 2018-2022 ranking nie był prowadzony, co było spowodowane m.in. z problemami ze stroną. W grudniu 2023 wznowiliśmy prowadzenie rankingu. Na przestrzeni lat zmieniały się zasady i wysokość współczynników.



RANKING 2023
Ranking 2023 szczegółowy
Ranking 2023 z podziałem na duży i mały

RANKINGi Z LAT UBIEGŁYCH
Współczynniki w każdym roku się różnią, więc nie należy porównywać ze sobą ilości punktów zdobyte w różnych latach. W roku 2023 bardzo mocno zostały podniesione współczynniki za zawody typu Mistrzostwa i Puchary Polski, Mistrzostwa i Puchary Europy, Grand Prix, Grand Slam, Mistrzostwa Świata, co ma na celu


Ranking 2018
Ranking 2017
Ranking 2016
Ranking 2015
Ranking 2014
Ranking 2013
Ranking 2012
Ranking 2011
Ranking 2010
Ranking 2009
Ranking 2008
Ranking 2007
Ranking 2006