Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

➤ Sukcesy w Galancie

9-10 listopada w Słowackiej Galancie nasza ekipa wystartowała w rankingowym Turnieju Słowackiej Federacji Judo. Turniej poziomem był idealny dla naszego teamu. Praktycznie każdy stoczył po kilka walk, które wcale nie były łatwe, a co najważniejsze wszystkie były z zawodnikami z innych państw. W turnieju oprócz Słowaków i Polaków wystartowali zawodnicy z Czech, Austrii, Chorwacji, Słowenii, Kosowa i Węgier.
Na 13 startujących zawodników z naszej ekipy, dziewięcioro wywalczyło miejsce na podium.
Zdecydowanie najlepiej wypadli Mikołaj Strzelczyk i Kuba Kielesiński, którzy zdobyli złote medale w swoich kategoriach. Swoje walki wygrywali zdecydowanie wykonując bardzo efektowne, wręcz widowiskowe rzuty. Na wyróżnienie zasługują także Ala Ołdak i Agata Pawłowska. Ala po wygraniu swojej kategorii wystartowała jeszcze ze starszymi gdzie zajęła 2 miejsce. Agata,w celu podniesienia stopnia trudności i stoczenia większej ilości walk, wystartowała wagę wyżej, gdzie zdobyła srebrny medal. Dużą niespodziankę sprawił rzadko startujący Piotrek Sobieraj, który po wygraniu 3 walk zdobył medal brązowy. Bardzo dobre walki stoczyli także Franek Fuks i Bartek Borzęcki, którzy wywalczyli brązowe medale, kilkakrotnie kończąc walki efektownymi i szybkimi iponami. Cieszy zauważalny postęp, w stosunku do zeszłego roku, w walkach Maksa Salamona(3 miejsce) i Mikołaja Kwiatkowskiego(9 miejsce), którzy małymi kroczkami zaczynają nadrabiać swoje, głównie siłowe, braki. Dobrze zaprezentowali się także Oskar Dąbrowski i Janek Zawidzkizajmując 5-te miejsca. W ich walkach zabrakło jednak zdecydowania i większej ilości ataków, co przyczyniło się do miejsca obok podium. Jako jedyny nie wygrał walki i odpadł z turnieju Tomek Ambroch, który pomimo porażki zasługuje na pochwalę za waleczność.
Drugiego dnia zawodów odbył się turniej juniorów młodszych i młodzieżowców. W obydwu kategoriach wystartował Daniel Salamon, który wywalczył 2 miejsce w swojej grupie wiekowej i 3 w starszej. Daniel wyraźnie przewyższał przeciwników umiejętnościami technicznymi jednak 4 kg niedowagi nie pozwoliło mu zdobyć złota. W kategorii U23 Daniel popisał się przepiękną wysoką seoinagą, którą wyeliminował z zawodów faworyta turnieju.
Podsumowując. Wyjazd można uznać za bardzo udany. Każdemu z zawodników należą się brawa za dobry występ.