Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

➤ Drużynowe zwycięstwo w Pucharze Polski

29 marca 2015 w Suchym Lesie odbył się Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo dla dzieci i młodzików. Nasz klub reprezentowało siedmiu zawodników z rocznika 2003-2004 i dziesięcioro z rocznika 2001-2002. Pierwsi do walk wyszli młodsi. Najlepiej w tej kategorii wiekowej wypadł Janek Zawidzki, który wygrywając 4 walki sięgnął po złoto w kategorii do 55 kg. Drugi medal dla klubu wywalczył Aleksy Pawlica zdobywając 3 miejsce w kategorii 46kg. O podium otarł się Maks Rozpędek zdobywając 5 miejsce w kat.36 oraz Michał Klimczak, który był czwarty w kat. Powyżej 60 kg. Miejsce 7 wywalczył Tomek Knap, który w kategorii do 46 kg wygrał aż 3 walki. Miejsce 9 zajęli Kuba Kielesiński i Janek Szymborski.
Po zakończeniu turnieju dzieci do rywalizacji przystąpili młodzicy, dla których turniej Wielkopolski miał rangę Pucharu Polski i rzeczywiście na takie miano zasługiwał. Na zawody stawiła się większość klubów z Polski i kilkanaście zza granicy. Nasi młodzicy i młodziczki wypadli rewelacyjnie zdobywając 1 miejsce w klasyfikacji medalowej zarówno w grupie chłopców jak i dziewcząt oraz w łącznej klasyfikacji punktowej. Bezkonkurencyjne były dziewczęta: Ala Ołdak startująca w 52 kg i Agata Pawłowska-48 kg, które wygrały swoje kategorie. Wśród chłopców, w kategorii do 60 kg tryumfował wracający po długiej przerwie Bartek Miernik. Do 3 złotych medali srebro dołożył Bartek Borzęcki w kategorii do 55 kg i brąz Michał Kowalczyk w kategorii 42 kg. Pięć medali i jedno miejsce punktowane (Piotr Dyga -7 miejsce w 55 kg) na 10 startujących, to wynik zasługujący na pochwałę i bardzo dobrze rokujący przed październikowymi Mistrzostwami Polski. Biorąc pod uwagę, że z dziesięciorga, aż ośmioro to młodszy rocznik młodzika wynik z Suchego Lasu jest jeszcze cenniejszy. Przed turniejem trenerzy byli bardzo ciekawi jak wypadną nasi zawodnicy, gdyż dla większości z nich był to pierwszy wymierny turniej. Wszystkie dotychczasowe zawody były to turnieje towarzyskie. Zawody w Suchym Lesie był oficjalnym Pucharem Polski, którego współorganizatorem był Polski Związek Judo. Gratulując medali życzymy powtórzenia wyników w kolejnych Pucharach, a przede wszystkim w jesiennym Warsaw Judo Open i Mistrzostwach Polski.