Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

➤ Dwa złotka na MP młodzików

3-4 października w Bochni odbyły się Mistrzostwa Polski w kategorii Młodzika (U15). W zawodach wystartowali zawodnicy i zawodniczki urodzeni w roku 2001 i 2002. Nasz klub reprezentowany przez 13 zawodników/czek zajął w klasyfikacji ogólnej 3 miejsce-klasyfikacja medalowa i 4 miejsce-klasyfikacja punktowa (www.judostat.pl)
Zdobyliśmy dwa złote medale: Michał Kowalczyk i Agata Pawłowska oraz pięć 7 miejsc: Julia Kordowska, Alicja Ołdak, Bartek Miernik, Mikołaj Strzelczyk, Michał Organiściak
Nasi Mistrzowie Polski: Agata i Michał zasłużenie wygrali swoje kategorie wagowe.
Kowal stoczył aż 6 walk z czego 5 zakończył przed czasem. Największy opór postawił naszemu zawodnikowi „stary znajomy” Marcin Kowalski z Lemura, z którym Michał przegrał tydzień wcześniej podczas Warsaw Judo Open. Tym razem, nasz Kowal po przeanalizowaniu błędów z przegranej walki nie dał cienia szansy przeciwnikowi. Od początku do końca kontrolował walkę w międzyczasie zdobywając wazaari.
Nasz Mistrzyni Agata miała o jedną walkę mniej niż Kowal i tak jak on najtrudniejszą walkę stoczyła o wejście do finału. Z zawodniczką z Tarnowskich Gór Agatą Binek wygrała poprzez karę shido, którą zawdzięczała większej aktywności.
Jako trenerzy jesteśmy bardzo zadowoleni z występu naszych Rysiów. Wszyscy walczyli bardzo dobrze. Medale były w zasięgu większości naszych zawodników. W wielu sytuacjach zabrakło szczęścia, ale i przychylności sędziów. Trzeba zaznaczyć, że większość naszej ekipy to roczniki 2002, a więc młodsze roczniki młodzika, dla których były to pierwsze Mistrzostwa w życiu. Dodajmy jeszcze, że nie robiliśmy specjalnych przygotowań do Mistrzostw Polski traktując te zawody jak wszystkie pozostałe. Na specjalizację i szykowanie formy przyjdzie czas w starszych kategoriach wiekowych.