Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

➤ Turniej Aluksne

Tradyjnie już, w ostatni weekend przed Świętami wystartowaliśmy w turnieju na Łotwie w miejscowości Aluksne.
Po męczącej kilkunastogodzinnej podróży dotarliśmy do małego miasteczka położonego blisko granicy Łotwy z Estonią i Rosją.
Zawody tak jak co roku, dobrze zorganizowane, bardzo dobrze sędziowane, na wysokim poziomie. Ale największą wartością tego turnieju są zawodnicy z tamtych stron, którzy rozumieją co to jest ostra walka. Rosjanie, Białorusini, Estończycy, Litwini, Łotysze, a nawet zawodnik z Kirgistanu. Ponadto pełne judo bez ograniczeń. Tzw. "młócka". Wszystko po staremu. Jednak coś się zmieniło od naszej pierwszej naszej wizyty - 5 lat temu. Wtedy wróciliśmy z jednym 5 miejscem, a nasi zawodnicy wychodzili na matę trzęsąc nogawkami. Byli workami treningowymi. Ale po tych kilku latach obraz się zmienił. Teraz jesteśmy już zdecydowanie wyróżniająca się ekipą. Na prawie 50 klubów zdobyliśmy 6 miejsce w klasyfikacji medalowej. Jest to związane z tzw. wczesną specjalizacją w treningu dzieci, którą charakteryzują się tamtejsze kluby. Ale cierpliwość, trening i doświadczenie startowe przyniosło oczekiwane wyniki.
W kategorii U12 mieliśmy 3 zawodników. Brązowy medal wywalczył Kuba Kielesiński. Z jedną wygraną i jedną przegrana walką zakończyli swój udział Olek Jagielski i Kamil Bouatia, którzy dopiero stawija swoje pierwsze kroki na arenie międzynarodowej. Ale i tak ich występ można uznać za udany.
W kategorii U14 to my dominowaliśmy zdobywając aż 5 medali: złote: Alicja Ołdak i Janek Zawidzki, srebrny Bartek Borzęcki i brązowy Michał Kowalczyk. Jedynie Mikołajowi Strzelczykowi nie udał się występ.
W kategorii U16 wystartowało 5 naszych zawodników z czego trójka to U14, którzy wystartowali drugi raz tego dnia i i to właśnie oni wywalczyli medale. Kolejne złoto zdobyła Ala Ołdak, dla której walki w starszej grupie okazały się dużo łatwiejsze. Podobnie było z Michałem Kowalczykiem który zdobył srebrny medal. Mikołaj Kwiatkowski, Bartek Miernik i Bartek Borzęcki niestety nie wywalczyli medali w grupie juniorów młodszych.