Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

➤ Turniej w Rydze - Kyoday Cup

7-8 maja nasza ekipa wystartowała w turnieju na Łotwie w Rydze organizowanym przez klub Kyoday.
Turniej okazał się dużo większym niż rok wcześniej. Wzięło w nim udział ponad 700 zawodników i zawodniczek z 10 państw: Polska, Łotwa, Litwa, Rosja, Białoruś, Holandia, Belgia, Israel, Finlandia, Estonia. Nasza 15 osobowa ekipa zawodników wspomagana 2 trenerami i 2 tatusiami (którym w tym miejscu bardzo dziękujemy za pomoc) wywalczyła 5 medali zajmując tym samym w klasyfikacji drużynowej 9 miejsce. Najlepiej z całej ekipy wypadły dziewczęta Alicja Ołdak i Agata Pawłowska, które tego dnia walczyły bezbłędnie oraz Janek Zawidzki, który wreszcie miał okazję walczyć w swojej kategorii wiekowej. Cała trójka wróciła do kraju z pięknymi złotymi medalami. Srebro wywalczył Michał Kowalczyk, który na własnej skórze przekonał się czym różni się walka 3 minutowa od 4 minutowej. Brązowy medal zdobył Olek Jagielski, który zamiast pilnować swoich walk postanowił w trakcie wyskoczyć do WC. Niestety sędziowie nie chcieli na niego czekać i zamiast walczyć o złoto musiał zadowolić się brązem. Bardzo nie wiele do zdobycia medalu zabrakło Marcelowi Derkaczowi oraz Bartkowi Antosiewiczowi, którzy zajęli 5 miejsce przegrywając walki o medale brązowe. 7 miejsce wywalczył Janek Krauss dla którego był y to pierwsze zagraniczne zawody oraz Bartek Borzęcki, który jeszcze dotkliwiej od Kowala poczuł co znaczy walka 4 minutowa, przegrywając dwa pojedynki w ostatnich sekundach. Po jednej wygranej walce zanotowali jeszcze Kuba Borzęcki i Maks Ronge, którzy też stawiają pierwsze kroki w turniejach zagranicznych.