➤ Srebro Bartka Borzęckiego w Holandii

Międzynarodowy Turniej Judo w Venray (Holandia) to jeden z najstarszych i największych turniejów judo w Europie. Rok rocznie startuje tu około 1400 zawodników z trzydziestu kilku krajów. Nasz klub bierze w nim udział od 3 lat. W tym roku z medalem (srebrnym) wraca tylko jeden zawodnik – Bartosz Borzęcki (60 kg), który po ciężkich bojach eliminacyjnych przegrał w finale przez shido z zawodnikiem Serbii. Niewiele do szczęścia zabrakło Olkowi Jagielskiemu, który w kat.38 kg wywalczył 5 miejsce. Swoją rywalizację na 7 pozycji zakończyli: Michał Kowalczyk, Janek Zawidzki, Kamil Bouatia, Alicja Ołdak, Bartek Antosiewicz, Marcel Derkacz, Kuba Borzęcki. Miejsca 9: Janek Krauss, Mikołaj Strzelczyk, Kuba Witkowski. 13: Kornel Kondzielski. Niestety w tym roku zdobyliśmy tylko jeden medal. W wielu przypadkach przyczynili się do tego bardzo słabo sędziujący sędziowie. Pomimo braku medali nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze. Praktycznie każdy wygrał przynajmniej 2 walki.
Dodatkową atrakcją wyjazdy był pobyt na campingu nad jeziorem.