➤ Strzelec i Aleks najlepsi w Pucharze Polski

30 października w Poznaniu nasza 8 osobowa ekipa wzięła udział w Pucharze Polski Młodzików i Juniorów Młodszych, który odbył się w Poznaniu.
Pomimo nieobecności medalistów z Mistrzostw Polski (Bebet, Kowal i Witek) nasi młodzicy sprawili się wręcz rewelacyjnie, zajmując w klasyfikacji punktowej i medalowej 2 miejsce. Tak świetny wynik to głównie zasługa Mikołaja Strzelczyka i Aleksego Pawlicy. Obaj w swoich kategoriach wywalczyli złote medale. Zarówno dla Strzelca jak i Aleksa to ich największy z dotychczasowych sukcesów. Aleks występujący w kategorii do 55 kg wygrał 4 walki, w każdej zdobywając punkty na swoją koronną technikę soto-makikomi. Niewątpliwie kluczem do sukcesu była ogromna konsekwencja i dążenie do narzucenia swojego uchwytu. Drugie złoto dla naszego klubu wywalczył Mikołaj Strzelczyk walczący w kategorii do 50 kg. Strzelec, u którego trenerzy liczyli na medal podczas Mistrzostw Polski, wreszcie pokazał, że może być czołowym zawodnikiem w kraju. Sukces tym większy, że w drodze do złota pokonał zawodników, którzy 2 tygodnie wcześniej wystąpili w finale Mistrzostw Polski. Strzelec walczył wyjątkowo spokojnie i mądrze, wygrywał głównie umiejętnościami taktycznymi. Do końcowego sukcesu dorzucili się także Szymon Herman i Piotrek Dyga, którzy znaleźli się tuż poza podium zdobywając 5 miejsca. Obaj zasługują na brawa za ogromną chęć walki i wolę zwycięstwa jednak w pojedynkach o brązowe medale wyraźnie zabrakło im sił. Zarówno jeden jak i drugi walkę o brąz stoczyli po bardzo krótkiej przerwie. Mały sukces możemy jeszcze odnotować w grupie juniorek młodszych gdzie w kategorii do 52 kg walczyła Agata Pawłowska. Nasza wicemistrzyni Polski z kategorii 48 zajęła 7 miejsce wygrywając 2 walki.
W zawodach wystartowali jeszcze Michał Klimczak, Mateusz Kos i Janka Zaremba, którzy jednak nie doszli do strefy punktowej.