➤ Brąz Strzelca i Agaty w Pucharze Polski

W ten weekend (19-20 listopada) odbył się ostatni już w tym roku Puchar Polski w kategorii młodzików i juniorów młodszych. W turnieju Baltic Cup wystartowało 6 naszych zawodników. Zdobyliśmy dwa brązowe medale (Mikołaj Strzelczyk, Agata Pawłowska) oraz dwa piąte miejsca (Kornel Kondzielski, Szymon Herman). Turniej został zorganizowany w pięknej nowej hali Arena na 6 matach. Szkoda, że organizatorzy nie pokusili się o dodanie jeszcze 2 mat co niewątpliwie przyśpieszyłoby rozgrywanie zawodów. Pomimo niezbyt licznej obsady, niektóre kategorie były obsadzone bardzo mocno. Do takich zaliczyć można wszystkie w których startowali nasi zawodnicy (U15: 50,55,66, U17:52). Największą ilość walk wygrała Agata Pawłowska zdobywając brązowy medal w kategorii do 52 kg. Agata zwyciężyła aż w pięciu pojedynkach. Bardzo cieszy medal Agaty, która w drugiej połowie roku pierwszy raz stanęła na podium. Widać, że powoli zaczyna dochodzić do swojej nowej kategorii, w której cały czas ma niewielką niedowagę. Drugi medal, dla klubu, wywalczył Mikołaj Strzelczyk w kategorii do 50 kg. Mikołaj podobnie jak Agata zaczyna się coraz mocniej „zakorzeniać” w nowej wadze. Po zwycięstwie w Pucharze Polski w Poznaniu teraz dorzucił brąz w Gdyni. O trzecie miejsce wygrał z Kornelem Kondzielskim, dla którego piąte miejsce w Pucharze Polski i wygranie 3 walk jest jego największym dotychczasowym sukcesem. Widać, że ogromna praca jaką wkłada Kornel w trening powoli zaczyna przynosić korzyści. To samo można powiedzieć o Szymonie, który zdobył 5 miejsce w kategorii do 66 kg. Powtórzył tym samym wynik z Pucharu Polski z Poznania gdzie startował w niższej wadze. Zarówno Piotrek Dyga (66 kg) jak i Maksymilian Janas (55 kg) nie zdobyli miejsca punktowanego kończąc turniej w repasażu ze stosunkiem walk 1:2. Obaj jednak poprzegrywali swoje walki z bardzo mocnymi przeciwnikami.