➤ II Liga Funny WOM - wyniki

II Liga Funny WOM - wyniki
W sobotę 11 marca odbył się drugi turniej z serii Ligi Funny WOM, w którym wystartowało trzydziestu naszych zawodników i zawodniczek. Nasze Młode Ryśki wywalczyły łącznie 9 złotych medali, 7 srebrnych oraz 6 brązowych. Wszystkim medalistom serdecznie gratujemy!
Jako pierwsi swoje walki zaczęli najmłodsi. W grupie U9 czyli roczników 2009 wystartowało tylko pięcioro naszych zawodników. Najlepiej zaprezentował się Szymon Kaczmarski, który w swojej kategorii wygrał wszystkie pojedynki i wywalczył złoty medal. Medale srebrne zdobyli: Kacper Kubajek, Julia Siemko i Lena Kołodziejczyk. Miejsce czwarte przypadło Hani Pachucie. Dla większości dzieci z rocznika 2009 były to pierwsze walki w życiu, więc tym bardziej gratulujemy wyników, a przede wszystkim odwagi za sam udział. Szkoda, że tak mało rodziców zdecydowało się aby przyjechać ze swoimi dziećmi na zawody. Liczymy jednak, że kolejna liga, która odbędzie się 13-14 maja w naszym klubie przyciągnie większą ilość małych wojowników i wojowniczek.

W drugiej turze zawodów rywalizowały dzieci z rocznika 2008, które trenują średnio 2-3 lata. W tej grupie nasz klub reprezentowało już troszkę więcej bo 15 dzieci. W grupie U10 bezkonkurencyjni byli Franciszek Wrotecki, Jakub Borzęcki, Dawid Nowogórski i Ewa Chrząszcz, którzy powygrywali wszystkie swoje walki zdobywając tym samym złote medale. Medale srebrne wywalczyli Julian Więckowski, Stanisław Stachera i Jan Tober. Brązowymi medalistami zostali: Szymon Kielak, Ignacy Pimpicki, Marcin Błażejczyk i Karolina Głodek. Niestety nie udało się wejść na podium pozostałym naszym rysiom: Aleksy Mirkowski, Aleksandra Król, Maria Dziadosz, Weronika Gregier, jednak bardzo się cieszymy, że wzięli oni udział w zawodach. Trzeba pamiętać że sam udział jest już pierwszym małym sukcesem.

W ostatniej turze, U11 walczyli najstarsi, czyli dzieci z rocznika 2007. W tej grupie do zawodów zgłosiło się 10 naszych Ryśków. Zdobyliśmy 4 złote medale: Grzegorz Gąsowski, Miłosz Sławek, Damian Paszek i Helena Kromka, 3 srebrne: Jan Koperwas, Jan Kaczmarski i Julia Tataj oraz 2 brązowe: Kacper Wdowczyk i Kamila Kaszuba. Na duże brawa za styl oraz szybkość zwycięskich pojedynków zasługuje Grześ Gąsowski, który tego dnia zwyciężył z każdym przeciwnikiem w mniej niż 10 sekund, wykonując ładne i efektowne rzuty. Tego dnia nie tylko Grześ był bezkonkurencyjny.

Warto wspomnieć o ekipie zawodników z SP 81 na Puszczyka, która jak zwykle wspierała się nawzajem i dopingowała walczące Ryśki. Oby tak dalej!!! :D
Na dużą pochwałę zasługują nasze zawodniczki, u których ciężka praca zaczyna dawać efekty: Helena Kromka (1 msc.) która od kilku miesięcy pracuje najwięcej oraz chodzi na treningi do dodatkowej grupy, rozgromiła swoje przeciwniczki nie dając im szans; Kamila Kaszuba (3 msc.) która podczas turnieju potrafi nie jeden raz zaskoczyć. Brakuje jeszcze troszkę pewności siebie i sportowej agresji ale Kamila jest na dobrej drodze, żeby powoli przezwyciężać swoje słabości i zdobywać wyższe miejsca na podium; kolejna zawodniczka Ewa Chrząszcz, trenująca w filii klubu w Szkole Podstawowej nr 81, zwyciężyła w swojej kategorii wagowej, która dzięki swojej zawziętości i determinacji nie dała szansy przeciwniczkom; Duże brawa należą się też dla Julii Tataj, która miała bardzo ciężkie walki w tym dwie z trzech z ponad 4 minutowa dogrywką!!! Julia zdobyła srebrny medal przegrywając w dogrywce z przeciwniczką, z którą jeszcze do niedawna nie miała szans, a teraz była wstanie nawiązać z nią równą , bardzo emocjonującą walkę.
Nasze dziewczęta ciężką pracą chcą dorównać najlepszym zawodnikom i są na dobrej drodze, aby osiągnąć ten cel.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy stoczonych oraz zwycięskich walk.