➤ Złoto Olka Jagielskiego w Pucharze Polski U15

Dnia 18.03 nasi zawodnicy wzięli udział w Wielkopolskim Turnieju Judo Młodzików będącym Pucharem Polski młodzików , który odbywał się w Suchym Lesie. W turnieju wzięli udział zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2003-2004 z większości polskich klubów. W zawodach mieli prawo walczyć także zawodnicy z najstarszego rocznika grupy wiekowej dzieci - urodzeni w roku 2005. Turniej Wielkopolski to jeden z najmocniejszych i najbardziej wymiernych turniejów w Polsce, w którym zdobycie medalu daje realną nadzieję na medal podczas jesiennych Mistrzostw Polski.
Rewelacyjnie wypadł Aleksander Jagielski, który wywalczył złoty medal w kategorii do 38 kg. Olek swoje pojedynki prowadził pewnie i zdecydowanie. Od samego początku narzucał swój styl walki. Słowa uznania należą się Olkowi za umiejętność słuchania. Podczas walk potrafi zachować zimną krew i wykonać polecenia przekazywane przez trenera. Niewątpliwe właśnie ta cecha pozwoliła naszemu zawodnikowi sięgnąć po złoto.
Drugi medal dla klubu w grupie młodzików wywalczył Jan Zawidzki, który w kategorii do 66 kg zdobył 3 miejsce. Janek walczył bardzo nierówno. Jedne walki były bardzo dobre inne troszkę gorsze. Niestety gorsza dyspozycja trafiła się podczas walki półfinałowej, kiedy to Johny pomimo przegrywania walki nie mógł się zdecydować na wykonanie akcji. Zabrakło ”postawienia wszystkiego na jedną kartę” i „pójścia na całość”. Pomimo porażki w półfinale Johny zaprezentował się jak przystało na czołowego zawodnika Polski. Widać, że ma predyspozycje do walki o medal Mistrzostw Polski. Zarówno dla Janka jak i dla Olka zdobycie medalu w Pucharze Polski to największy sukces w ich karierze.
W kategorii Olka wystartował również Kamil Bouatia, który po czterech walkach (2:2) zajął 9 miejsce. Do osiągnięcia lepszego wyniku zabrakło trochę pewności i ,,sportowego pazura’’. Podobnie jak u Janka za dużo było u Kamila „przymierzania się „ do wykonania akcji, a za mało zdecydowanych działań. Szkoda, gdyż medal był w zasięgu ręki. Jednak rękę trzeba czasami wyciągnąć. Być może ranga zawodów i start w starszej grupie wiekowej spowodowały, że nasz zawodnik nie pokazał w pełni swoich możliwości.
W kategorii do 46 kg walczył Stanisław Drąg. Wygrywając 3 z 5 walk zajął ostatecznie siódme miejsce. Jak na tak liczną kategorię (44 zawodników) jest to bardzo dobry wynik. W przegranych pojedynkach zabrakło trochę siły fizycznej. W walkach wygranych Stać popisał się kilkoma efektownymi rzutami.
W wadze 73 kg piąte miejsce wywalczył Michał Klimczak. Michał już w pierwszej walce trafił na bardzo mocnego przeciwnika, który ostatecznie wygrał całą kategorię. Pokonując dwóch następnych rywali dotarł do walki o III miejsce. Nasz zawodnik miał szanse na zdobycie medalu, jednak chwila nieuwagi spowodowała, że dał sobie wyciągnąć dźwignię.
W zawodach wziął jeszcze udział Aleksy Pawlica, walczący w kategorii 60 kg. Aleksy, który już zdobywał medale w Pucharach Polski Młodzików tym razem dość szybko odpadł z turnieju z bilansem 1:1.
Występ naszych młodzików można uznać za bardzo udany: sześciu zawodników przywiozło 2 medale i 2 miejsca punktowane, co dało nam 4 miejsce w klasyfikacji punktowej w grupie chłopców na 49 sklasyfikowanych klubów. Widać, że powoli ciężka praca zaczyna przynosić efekty.