➤ Johny Wicemistrzem Polski

W miniony weekend 14-15.10 odbyły się w Poznaniu Mistrzostwa Polski Młodzików, w których nasi zawodnicy wywalczyli medal srebrny i dwa miejsca punktowane.
Pierwszego dnia rywalizowaliśmy w kategoriach wagowych do 42kg, 50kg, 55kg i 60kg.
W kategorii do 42kg barwy naszego klubu reprezentował Maksymilian Rozpędek, który z bilansem 2/2 zajął 9 miejsce. Niestety stres związany z występem w oficjalnych Mistrzostwach Polski nie pomógł naszemu zawodnikowi. Dało się zauważyć, że Rozpęd nie wykorzystywał w pełni swoich umiejętności. Maks ma duży potencjał i zdecydowanie był w stanie zajść dalej a nawet powalczyć o pozycję medalową.
W wadze do 50kg walczył Stanisław Drąg, który również zajął IX miejsce (2 w/2 p). Wygrane walki Staś prowadził pewnie, w pełni kontrolując bieg wydarzeń. W walkach przegranych nie był gorszy, zabrakło troszeczkę koncentracji. Staś popełnił parę małych błędów, które niestety zostały wykorzystane przez przeciwników.
W wadze do 55kg wystartował Mateusz Kos. Wygrywając 1 i przegrywając 2 walki zajął XI miejsce. Ta kategoria wagowa była bardzo licznie obsadzona. Załapanie się do strefy punktowej było nie lada wyzwaniem. Mateusz wygrał pierwszą walkę. Niestety później trafił na wymagających przeciwników, których nie udało mu się pokonać.
Kategoria wagowa do 60kg. Tutaj swoje boje toczył Jakub Kielesiński. Kuba wygrał 3 i przegrał 2 walki zajmując 7 miejsce. Występ Kuby był bardzo dobry. Walczył mocno i w pełni wykorzystywał swoje umiejętności. Popisał się kilkoma widowiskowymi ipponami. Ranga zawodów go nie przerosła. W przegranych pojedynkach Kuba nawiązywał równą walkę, jednak zabrakło trochę szczęścia. Kieleś spokojnie mógł zdobyć medal w swojej kategorii.
Dla Rysiów startujących w sobotę, były to pierwsze Mistrzostwa Polski, którzy dodatkowo (oprócz Mateusza Kosa) są rocznikami młodszymi. Udział w tego typu zawodach wiąże się z dużymi nerwami i stresem. Jak na debiut, start Ryśków uważamy za udany.
W niedzielę walczyło dwóch naszych zawodników: Jan Zawidzki i Michał Klimczak. Obydwaj startowali w kategorii do 73 kg i obydwaj wypadli bardzo dobrze osiągając najlepszy wynik w swojej karierze. Janek wywalczył srebrny medal zostając tym samym WICEMISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW. BRAWO JOHNY!!!. Medal w pełni zasłużony i nie wiele brakowało a byłby to złoty. Janek po pierwszych dwóch, bardzo łatwych walkach stoczył ćwierćfinał i półfinał z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Dzięki zrealizowaniu w 100% założeń taktycznych i umiejętności walki na obie strony Janek był w stanie zneutralizować najsilniejsze techniki swoich przeciwników a następnie wykorzystać ich błędy. Brawo!!! Niestety przeciwnik z finału okazał się bardziej wszechstronny. Zaskoczył Janka na początku walki i do końca pojedynku utrzymał przewagę. Walczący w tej samej kategorii Michał Klimczak zdobył 5 miejsce, co dla Michała jest bardzo dużym osiągnięciem. Podium było co prawda blisko, ale realnie patrząc jeszcze poza zasięgiem. W wielu walkach było widać, że Klimę przytłacza impreza, i że stres przeszkadza mu walczyć.