Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

➤ Puchar Polski - Oleśnica Cup

7 października 2017 sześcioro naszych kadetów wystartowało w Międzynarodowym Pucharze Polski -International Oleśnica Cup. Pomimo ogromnego zmęczenia spowodowanego organizacją Warsaw Judo Open oraz campem, który skończył się w środę, już w piątek stawiliśmy się w Oleśnicy. Jest to drugi po Warsaw najmocniejszy turniej w Polsce rangowany (tak jak WJO) przez PZJ jako Puchar Polski kategorii A. Nasi zawodnicy/czki spisali się w nim rewelacyjnie. Sześcioro startujących i 3 finały !!! Złoto wywalczył Michał Kowalczyk, który w półfinale kategorii 60 kg pokonał swojego pogromcę sprzed tygodnia zawodnika z Gruzji. Medal srebrny w kategorii 52 kg wywalczyła Agata Pawłowska, której niewiele zabrakło do zwycięstwa w finale. Agata pokazała, że przegrywając walkę można być zwycięzcą. To była jedna z najlepszych walk w dotychczasowej karierze Agaty. W kategorii do 66 kg srebro wywalczył Bartek Borzęcki. Podobnie jak u Agaty niewiele zabrakło do złota, tym bardziej, że sędziowie błędnie ocenili akcję wykonywaną przez Bartka przyznając punkt przeciwnikowi. Bardzo dobrze wypadła pozostała trójka naszych zawodników Alicja Ołdak, Kornel Kondzielski i Michał Organiściak, którzy pomimo iż nie zdobyli miejsc punktowanych to ich walki można określić jako bardzo dobre. Całą ekipa zasłużyła na duże brawa. W klasyfikacji medalowej nasz klub zajął 4 miejsce - najwyższej ze wszystkich polskich klubów.
Drugiego dni walczyli juniorzy. Nasz klub reprezentował Igor Kuckowski, który w kategorii do 73 kg wygrał 1 walkę i 1 przegrał. Igor wraca po długiej 2 letniej przerwie do treningów i zawodów. Niestety powroty są ogromnie trudne. Tydzień wcześniej podczas Warsaw Open pokazał swój ogromny potencjał i serce wygrywając 2 walki w tym bardzo trudną z Gruzinem. Jednak w tym wieku trzeba już potraktować sport jak pracę i poświęcić mu każdego dnia kilka godzin.
Juniorzy młodsi natomiast pojechali w niedzielę do Bytomia gdzie uczestniczyli w seminarium z Mistrzem Świata Japończykiem Soichi Hashimoto. Można było poćwiczyć techniki które pokazywał Hashimoto ale także zadać mu kilka pytań. Jednym z nich było pytanie „Jak zostać Mistrzem Świata?” – „Odpowiedź jest bardzo prosta. Słuchałem mamy, taty i trenera i ciężko trenowałem. Zostanie mistrzem świata nie jest łatwe, ale trzeba w to wierzyć” – odpowiedział Mistrz. Po otrzymaniu takiej recepty nasza ekipa wróciła do Oleśnicy na 2 dni campu, podczas którego mogli powalczyć z wieloma zawodnikami zza granicy.