➤ Srebro Kowala w Pucharze Europy

Świetnymi wynikami dla naszych rysiów zakończył się udział w pierwszym, w tym roku, Pucharze Europy. 14-15 lutego nasi juniorzy młodsi wystartowali w Pucharze Europy Kadetów, który odbył się we Fuengiroli w Hiszpanii.
Fantastycznie powalczył Michał Kowalczyk, który w kategorii do 66 kg zdobył srebrny medal. W drodze do finału Kowal pokonał dwóch zawodników z Izraela i dwóch z Brazylii. W finale musiał uznać wyższość Mistrza Europy i wicemistrza Światowych Igrzysk Młodzieży zawodnika z Rosji. Największe brawa należą się Michałowi za zwycięstwo w półfinale, w którym po pierwszej minucie przegrywał przez wazaari. Jednak opanowanie i konsekwencja w realizacji planu taktycznego przyniosły efekt. Najpierw Michał doprowadził do dwóch kar dla przeciwnika po czym dwukrotnie rzucił go na wazaari wygrywając walkę na 10 sekund przed czasem. Jest to jak na razie największy sukces w karierze Michała. Brawo.
Walcząca tego samego dnia Alicja Ołdak zajęła 9 miejsce w kategorii do 52 kg. Ala po wygraniu 2 walk z zawodniczkami z Rosji i Hiszpanii przegrała w ćwierćfinale z reprezentantką USA a następnie w repasażu z Hiszpanką. Tym samym Ala zakończyła zawody na 9 miejscu ze stosunkiem walk 2:2. Na pewno po 5 miejscu w Pucharze Europy w Koper Ala miała apetyt na medal, jednak pomimo braku punktowanego miejsca start można zaliczyć jako udany. Widać że nasz zawodniczka ma potencjał, jednak czasami brakuje Ali techniki na drugą stronę.
W niedzielę w kategorii 73 kg wystąpił Bartosz Borzęcki, który w pierwszej walce spotkał się z zawodnikiem Azerbejdżanu, Mistrzem Światowych Igrzysk Młodzieży, który na tym turnieju zajął 2 miejsce. Bartek zaczął bardzo dobrze rzucając Azera na wazaari jednak w połowie walki po błędzie został skontrowany i upadł na ippon. Pomimo porażki dalej liczyliśmy na medal. Jednak organizatorzy "postanowili" pokrzyżować nam plany i zafundowali Bartkowi „repasaż śmierci”. Poprzez błędy w kolejności walk Bebeto walczył 4 walki w przeciągu 40 minut. Pomimo interwencji trenerów nie dano odpoczywać naszemu zawodnikowi regulaminowych 10 minut. Dwukrotnie przerwy pomiędzy walkami były około 5 minutowe. Pomimo ogromnego zamieszania i ogromnego zmęczenia Bebeto stoczył świetne walki przegrywając dopiero w końcówce ostatniej walki repasażowej z zawodnikiem czeskim, późniejszym brązowym medalistą. W repasażach pokonał kolejno Greeka, Włocha i zawodnika z Izraela. Tym samym Bartek zakończył turniej na 7 miejscu ze stosunkiem walk 3:2.
Dla naszych Rysiów był to bardzo udany turniej. Kolejny Puchar Europy za miesiąc w Chorwacji.