➤ Nasi judocy na matach w Czechach.

W ubiegły weekend 23-24.02 nasi judocy wystartowali w międzynarodowym turnieju w Czechach – Ostrawa. Do turnieju zgłoszonych było ok 1500 zawodników z Austrii, Polski, Francji, Holandii, Słowacji, Czech, Ukrainy i Grecji. Poziom zawodów był wysoki. Duża liczba zawodników ( w niektórych wagach było ponad 60 osób) oraz fakt, że turniej jest równocześnie oficjalnym pucharem Czech sprawiło, że zdobycie medalu było sporym wyzwaniem.
Najlepiej z naszej ekipy wypadł Aleksander Jagielski. Wygrywając 6 walk, zdobył złoty medal w kategorii do 50 kg. W tej samej wadze walczyli jeszcze: Jan Krauss, który z wynikiem 3:2 zajął 7 miejsce i Jan Jedynak: 1:2.
Srebrne medale wywalczyli: w kategorii 42 kg Damian Paszek i w kat. 38 kg Derkacz Marcel, którzy dosłownie otarli się o złoto. Walki finałowe w ich wykonaniu były bardzo wyrównane i o zwycięstwie zaważyły małe niedociągnięcia techniczne, nad którymi będziemy pracować .
Dwa V miejsca zajęli Oliwia Przetacka oraz Maks Ronge. Tutaj również, dwie walki o brąz przy odrobinie szczęścia mogły zakończyć się zwycięstwem naszych zawodników. Niestety tym razem się nie udało. Co by nie było, V miejsca to duży sukces. Żeby dotrzeć do walki o medal brązowy Oliwia i Maks musieli wygrać 4 walki.
Udział w zawodach wziął jeszcze Borzęcki Jakub, który odpadł z turnieju z wynikiem 2:1. Kuba był najmłodszym zawodnikiem z naszej drużyny, który powoli stawia pierwsze kroki na zagranicznych matach. Początki nie są łatwe. Dlatego zdobywamy doświadczenie i trenujemy dalej dla przyszłych sukcesów.
W niedzielę w grupie juniorów młodszych (2002-2004) w kategorii do 66kg wystartował Mikołaj Strzelczyk, który z wynikiem 2:2 odpadł z zawodów. W tej kategorii wystartowało 66 zawodników.