; Klub Judo Ryś Warszawa
Klub Judo Ryś
powrót na stronę główną

Strona główna
Zapisy
Obozy 2022 -->
Sklepik
Jaki strój
Kanał YouTube Rysia
Kalendarz
Archiwum
Wyniki zawodników
Ranking klubowy
Historia klubu
Kadra
Nasi medaliści
Foto Galeria Linki -->
Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS
 ➤ Świetny kolejny występ Kowala w Pucharze Europy
 

W ten weekend nasi juniorzy młodsi wystartowali w Pucharze Europy który odbył się w Czechach. Turniej w Teplicach jest jednym z najsilniejszych turniejów w Europie, co było widać po wynikach naszej reprezentacji. Tym razem nikt z reprezentantów Polski nie zdobył medalu. Najbliżej podium był nasz zawodnik Michał Kowalczyk, który w najliczniej obsadzonej kategorii (do 66 kg) wywalczył 5 miejsce. Michał po raz kolejny pokazał, że jest jednym z czołowych zawodników Europy. Bardzo nie wiele zabrakło aby Michał walczył w finale. W walce półfinałowej uległ nieznacznie zawodnikowi z Azerbejdżanu dopiero w dogrywce. Największe brawa należą się Michałowi za walkę ćwierćfinałową, w której to przegrywał z zawodnikiem niemieckim i na niecałe 10 sekund przed końcem doprowadził do wyrównania a następnie zakończył zwycięsko walkę po minucie dogrywki. W eliminacjach Kowal wygrał z zawodnikami z Gruzji, Estonii, Czarnogóry, Niemiec, a przegrał 2 walki z zawodnikami z Azerbejdżanu. Liczymy że passa Michała będzie trwała aż do czerwcowych Mistrzostw Europy, które będą rozegrane w Warszawie.
Po raz kolejny bez szczęścia walczył Bartek Borzęcki, który w drugiej walce przegrał po 3 minutowej dogrywce z zawodnikiem ze Szwajcarii. Niestety w trakcie walki sędziowie nie uznali rzutu, który naszym zdaniem powinien zostać oceniony na wazaari. W tej samej wadze (73 kg) co Bartek, walczył wracający do zdrowia Janek Zawidzki. Dla Janka był to pierwszy tak poważny start i może go uznać za udany. Wygrał 1 walkę i 1 przegrał , jednak „skóry tanio nie sprzedając”. W kategorii 52 kg wystartowała Alicja Ołdak, której niestety nie udało się przejść pierwszej rundy.
Za 3 tygodnie kolejny ważny start. Tym razem nasi juniorzy młodsi wystartują w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się 26-27.04.2019 w Kielcach . W OOM będącym Mistrzostwami Polski w kategorii juniorów młodszych oprócz Michała, Bartka, Ali i Janka wystartuje jeszcze Mikołaj Strzelczyk i Maksymilian Janas. Liczymy na dobry start naszych rysiów i 6 medali.
wyniki naszych zawodnik�w

WARSAW JUDO OPEN
Międzynarodowy Puchar Polski

WJO


INFORMACJE

:: .
:: Kalendarz 2020
:: RODO
:: SZKOLENIE
:: ..
:: ..
© 1992-2021 Klub Judo Ryś