Klub Judo Ryś
powrót na stronę główną

Strona główna
Z a p i s y
Archiwum
Wyniki zawodników
Ranking klubowy
Historia klubu
Kadra
Nasi medaliści
Foto Galeria
Rysie na
Linki
Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

STREFA RODZICA
Logowanie

 ➤ Marcel Mistrzem Polski
 W ubiegły weekend 19-20 października, odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików (roczniki 2004-5). Nasz klubu reprezentowało 5 zawodników.
Pierwszego dnia wystartowali: Marcel Derkacz, Kamil Bouatia oraz Aleksander Jagielski. Najlepiej z naszej ekipy wypadł Marcel Derkacz, który wywalczył złoty medal i został MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW!!!
Marceli odniósł zwycięstwo w 4 pojedynkach. Pokazał, że jest na wysokim poziomie technicznym. Dwie ostatnie walki były naprawdę wyczerpujące. Półfinał był mocno wyrównany, jednak Marceli skutecznie wykonał dwie akcje na wazari, awansując tym samym do finału. Walka o złoty medal z pewnością była jedną z trudniejszych walk Marcela w karierze. Przeciwnik okazał się mocnym rywalem, który prezentując dynamiczny styl walki był nie lada wyzwaniem. Po 6 minutach dodatkowego czasu walki, Marcel wykonał odwrotną seoinagę ,,koreankę’’ zdobywając złoto. Brawo Marceli !!!
W kategorii wagowej do 60 kg, po 4 zwycięstwach i dwóch przegranych na VII miejscu uplasował się Kamil Bouatia. Ten turniej na długo pozostanie w pamięci Kamila. Z 6 walk, aż 4 zakończyły się morderczymi dogrywkami. Kategoria do 60 kg była jedną z mocniejszych i najliczniej obsadzonych wag. Zdobycie medalu było niesamowicie trudne. Niewiele brakowało, żeby Kamil walczył o brąz. Niestety w finale repasażu zawiedli troszeczkę sędziowie, którzy nie zauważyli, że to nasz zawodnik jest aktywny. Przeciwnik Kamila miał dwie kary. Taktyką była aktywna walka, aby doprowadzić do trzeciej kary, która kończyłaby walkę. Sędziowie pomogli przeciwnikowi, który przetrwał nawałnicę ataków Kamila. Niestety ziścił się często spotykany scenariusz w tego typu sytuacjach. Nasz zawodnik wykorzystał resztki energii i nie miał już siły, aby zablokować atak przeciwnika. Kamilowi należą się wielkie brawa. Okiem trenerów był to jego jeden z najlepszych turniejów. Od taktycznej strony bił się wzorcowo. Uchwytami skutecznie wykluczał przeciwników i wykorzystywał ich błędy. Brawo Kamil !!!
Z wynikiem po jednej wygranej i jednej przegranej walce, udział w turnieju zakończyli Stanisław Drąg (66kg) i Adam Kliś (73kg) . Pierwsze walki chłopaki wygrali bez większych problemów. Staś wykonał skuteczną akcję w stójce. Adam popisał się bardzo ładną akcją w parterze. Obaj spokojnie mogli wygrać swoje ostatnie walki. U Adama zabrakło doświadczenia i obicia na zawodach. Staś troszeczkę za bardzo się "spiął" Zawody tej rangi mogą spowodować duży stres, który trzeba nauczyć się kontrolować.
Niestety po pierwszej przegranej walce rywalizację zakończył Aleksander Jagielski (55kg). Olek przegrał z przeciwnikiem, który ostatecznie wywalczył brązowy medal. Starcie zakończyło się bardzo szybko. Trzeba wspomnieć, że od dłuższego czasu Olek zmaga się z kontuzją, która ostatnimi czasy wykluczyła go z mocniejszych treningów i walk szkoleniowych. Naszym zdaniem w tej wadze Olek spokojnie jest na poziomie medalu.
Pamiętajmy, że MP młodzików to tak naprawdę początek drogi. Nie mniej jednak cieszymy się z sukcesów. Złoty medal na Mistrzostwach Polski to ogromny wynik. Jest mały niedosyt, gdyż liczyliśmy na więcej medali, które były w zasięgu. Trzeba wspomnieć, Że Kamil, Marcel i Olek to zawodnicy młodsi (2005). Za rok kolejna szansa na medale już, jako rocznik starszy.
Naszym Rysiom życzymy dalszej wytrwałości w trenowaniu i kolejnych sukcesów.
Wielkie gratulacje za występ!!!WARSAW JUDO OPEN
Międzynarodowy Puchar Polski

WJO


INFORMACJE

:: Kalendarz 2020
:: RODO
:: SZKOLENIE
:: ..
:: ..
© 1992-2020 Klub Judo Ryś