; Klub Judo Ryś Warszawa
1581
Klub Judo Ryś
powrót na stronę główną

Strona główna
Kanał YouTube Rysia
Archiwum
Wyniki zawodników
Ranking klubowy
Historia klubu
Kadra
Nasi medaliści
Foto Galeria
Linki
Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

STREFA RODZICA
Logowanie

 ➤ Działalność klubu podczas epidemii
 

Drodzy klubowicze
Nie wiadomo jak długo potrwa ta trudna dla nas wszystkich sytuacja związana z epidemią. Jednak my jesteśmy judokami-wojownikami, tak więc walczymy. Koronawirus nie zmusi nas do zaprzestania działalności, musimy tylko dostosować się do nowej rzeczywistości.
Zapisaliście swoje dzieci na judo, na sport wywodzący się ze dawnych japońskich sztuk walki. Jednak judo to coś więcej niż sport, czy sztuka walki. Twórca judo, profesor Jigoro Kano stworzył przede wszystkim system edukacji, w którym ogromną rolę odgrywa trener i klub jako społeczność. Filozofia Jigoro Kano opiera się na zasadzie równowagi trzech aspektów kulturowych: intelektualnego (zdobywania wiedzy), moralnego (nauczania etyki) i fizycznego (rozwoju ciała poprzez praktykę wychowania fizycznego). Wyjaśnił swój punkt widzenia stwierdzając: "Zdrowe ciało jest nie tylko warunkiem niezbędnym do egzystencji, ale podstawą wszelkiej aktywności umysłowej i duchowej". "Bez względu na to, jak silne jest zdrowie danej osoby, jej istnienie pozostaje bezużyteczne, jeśli nie ma służyć społeczności."
Misją naszego klubu jest realizacja założeń Jigoro Kano. W tym trudnym okresie epidemii nasza misja trwa dalej. Być może dla wszystkich klubów i sportowców właśnie rozpoczęła się najtrudniejsza walka. Walka o przetrwanie. Tak więc dostosowując się do pierwszej zasady Jigoro Kano: „Ustąp aby zwyciężyć”, mówiącej o nie przeciwstawianiu się i adaptacji, przenosimy treningi z sali judo do internetu. Nie tylko nie przerywamy prowadzenia treningów, ale ćwiczymy więcej. Teraz, zamiast 2-3 razy trenujemy 6 razy w tygodniu. Wzmacniamy swój organizm, aby łatwiej poradzić sobie z ewentualną chorobą i żeby być gotowym do wznowienia treningów na macie. Ci z Państwa, którzy obserwują nas na Facebooku wiedzą, że od tygodnia, codziennie o 17.00 prowadzimy treningi dla naszych klubowiczów.
Kierując się trzecią zasadą judo „Przez czynienie dobra nawzajem do dobra ogólnego” jako klub chcemy Wam pomóc przetrwać w tych trudnych czasach. Od jutra intensyfikujemy nasze działania i proponujemy stały program sportowo-kulturalny. Na naszym profilu na Facebooku (https://www.facebook.com/KlubJudoRys/) nasi trenerzy będą prowadzili treningi na żywo:
• Codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 17.00 zapraszamy na trening dzieci do 10 roku życia wraz z rodzicem. Trening będzie dostosowany do najmłodszych jednak bez rodzica dzieci mogą sobie nie poradzić.
• Codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 17.45 poprowadzimy trening dla starszych. Dla nas klubowiczami są także rodzice naszych małych Rysów, więc zapraszamy do ćwiczenia razem z nami także Was, rodzice. W tym treningu trwającym 60-75 minut główny nacisk zostanie położony na wytrzymałość siłową.
• W środy o 19.00 i w niedziele o 17.00 nasz trener Łukasz Kiełbasiński wraz ze swoją żoną Shizuką poprowadzą lekcje języka japońskiego.
• Aby podtrzymywać chęć do rywalizacji, co w każdym sporcie jest niezmiernie ważne, co 2-3 dni organizujemy konkursy. Pierwszy, „Kto szybciej zawiąże pas” już się odbył. Obecnie, do poniedziałku trwa konkurs „skoków na skakance”. Został stworzony ranking, w którym za sam udział też otrzymuje się punkty.
• Każdego roku w czerwcu odbywają się u nas w klubie egzaminy na wyższe stopnie. Aby ułatwić naszym zawodnikom przygotowanie się do egzaminów, planujemy poprowadzić treningi szkoleniowe. Trochę teorii i techniki w warunkach domowych.
• Myślimy o wprowadzeniu zajęć fitness dla pań oraz zajęć z samoobrony dla wszystkich.
Nasi czołowi zawodnicy nie zostali bez opieki. Otrzymują od nas indywidualne plany treningowe opracowane przez trenera Karola, specjalistę od przygotowania motorycznego.
Jak widzicie, jesteśmy z Wami cały czas. Klub Judo „Ryś” nie zawiesza swojej działalności.
W związku z powyższym mamy do Was ogromną prośbę - bądźcie z nami! Uczestniczcie w treningach live! Bierzcie udział w konkursach! Oglądajcie nas i udostępniajcie. Namówcie znajomych, aby dołączyli do nas. Jesteśmy klubem sportowym, czyli małą społecznością, która w takich trudnych chwilach powinna się wspierać.
Jeśli zabraknie Waszego wsparcia klub przestanie istnieć. Prosimy Was więc o kontynuację opłacania składek.

JUDO MORE THAN SPORT – (Judo to coś więcej niż sport)


Numery konta w zależności gdzie są zajęcia.
W tytule: za składkę członkowską, imię i nazwisko dziecka, grupa (szkoła):
Zajęcia w siedzibie głównej ul. Na Uboczu 9. Numer konta 71 1940 1076 3019 7932 0000 0000.
Zajęcia w szkołach: SP 16, SP 81, SP 336 Numer konta 51 1940 1076 3085 3290 0000 0000
Zajęcia w szkołach: SP 322, SP 323, SP 340 Numer konta 14 1940 1076 3092 3052 0000 0000WARSAW JUDO OPEN
Międzynarodowy Puchar Polski

WJO


INFORMACJE

:: .
:: Kalendarz 2020
:: RODO
:: SZKOLENIE
:: ..
:: ..
© 1992-2020 Klub Judo Ryś