Gdzie trenujemy
Kontakt
Dojazd AutoBUS

➤ Turniej Międzynarodowy Młodzików w Duisburgu

1-2 kwietnia w Duisburgu odbył się Turniej Międzynarodowy Młodzików, w którym wzięło udział 3 naszych zawodników. Ich występ można ocenić jako bardzo udany. W tym bardzo trudnym stojącym na wysokim poziomie turnieju nasze małe Rysie wywalczyły 3 medale. Złote medale w Międzynarodowych Mistrzostwach Niemiec zdobyli Łukasz Kiełbasiński w kategorii do 40 kg oraz Bartosz Kurkiewicz w kategorii do 55 kg. Medal srebrny zdobył Patryk Piotrowski w kategorii do 37 kg. Zawody w Duisburgu są jednym z większych turniejów w Europie dla młodzików. Poziom tych zawodów można porównać do naszych Mistrzostw Polski młodzików. W kategorii Łukasza (40 kg) wystarowało 39 zawodników. W drodze do 1 miejsca Łukasz wygrał 5 walk w tym 4 przed czasem. Bardzo podobnie było w kategorii do 55 kg, w której walczył Bartek Kurkiewicz. W jego kategorii wystartowało 38 zawodników, a Bartek w drodze do złota wygrał 5 walk, w tym 3 przed czasem. Bardzo dobrze wypadł też Patryk Piotrowski, trenujący w naszym klubie od stycznia. Patryk, rok młodszy od Łukasza i Bartka, zdobył 2 miejsce w kat.37 kg. Wygrał on 3 walki i 1 przegrał. Duży wpływ na porażkę w finale musiała mieć wcześniejsza walka, którą Patryk wygrał decyzją sędziów, gdy po 8 minutach na tablicy punktowej był remis.
Warto dodać, że z duża grupa zawodników z Warszawy występująca jako Warsaw Team, do którego nie wiadomo dlaczego nasi zawodnicy nie zostali wpisani, wywalczyła w sumie tylko jeden brązowy medal.
Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom sukcesów.