➤ Puchar Europy Juniorów Młodszych w Szczyrku

24 maja 2008 Łukasz Kiełbasiński zdobył brązowy medal w kategorii do 50 kg w Turnieju Nadzieji Olimpijskich rozgrywanym w Szczyrku. Turniej ten ma rangę Pucharu Europy i jest zdecydowanie najsilniejszym turniejem na naszym kontynencie porównywalnym poziomem do Mistrzostw Europy. W zawodach wystartowały reprezentacje narodowe z 23 państw. Kiełbasa tego dnia jako jedyny z zawodników polskich wywalczył medal. Zaczęło się nieciekawie bo od porażki przez yuko z zawodnikiem z Azerbejdżanu. Ale potem były juz tylko zwyciestwa. Łukasz wygrał kolejno 6 walk z zawodnikami z Włoch, z Ukrainy, z Turcji, z Francji, z Estonii i z Israela. Walki były trudne ale zwycięstwa zasłużone. W 3 walkach Łukasz miał dogrywki, więc można powiedzieć, że stoczył w tym turnieju w sumie aż 10 walk!!! W zawodach wystartowali jeszcze dwaj nas zawodnicy: Niestety bez większych sucesów. Patryk wygrał 1 walkę i 2 przegrał a Bartek zakończył rywalizację na 9 miejscu wygrywają 3 i przegrywając 1 walkę. Jescze przed turniejem mielismy nadzieję, że Kurek powalczy o medal co dałoby mu przepustkę do udziału w Mistrzostwach Europy niestety się nie udało. Szkoda, bo szansa była. Drugiego dnia zawodów walczyła Sena Bonsignori (63 kg)Niestety jej tez zabrakło troszkę szczęścia. Sena wygrała 5 walk i zajęła 5 miejsce. W walce o medal brązowy przegrała z zawodniczką polską J.Tytonik, z którą bezpośrednio rywalizowała o występ na Mistrzostwach Europy.