➤ Eliminacje do OTK jun.mł.

7 września odbyły się na Gwardii eliminacje do OTK juniorów młodszych. Do finałów zakwalifikowało się 7 naszych zawodników.W kategorii do 44 kg dziewcząt 2 miejsce wywalczyła Dorota Paszyńska. W kategorii chłopców mieliśmy 3 finały. Pierwsze miejsce zdobył w 66 kg Marcin Kowalski. W drodze do finału Kowal wygrywał swoje walki bardzo efektownie, wykonując ładne i skuteczne techniki. W finale spotkał się z zawodnikiem Gwardi Pawłem Żydakiem, aktualnym Wicemistrzem Polski w tej kategorii wagowej. Pomimo iż ataki Marcina były dużo mocniejsze i częstsze niż ataki Pawła, to jednak nie udało się Kowalowi przewrócić przeciwnika. Walka, która wzbudziła bardzo dużo emocji na trybunach zakończyła się dopiero w dogrywce, gdy Kowal wykonał "kata-otoshi" ocenione przez sędziów na kokę. W kategori do 50 kg drugie miejsce wywalczył Jarek Szczepaniak. Jarek mając wagę do 46 kg wystartował w kat. 50 kg i wypadł bardzo dobrze. Nie poradził sobie tylko w finale z przeciwnikiem o 7 kilo cięższym i obecnie najlepszym w Polsce (Piotr Kurkiewicz z klubu "7" Sochaczew). Szczepan walczył w 50 kg, a nie w 46, gdyż na oficjalnych zawodach miedzynarodowych najniższą kategorią jest 50 kg. Chcąc zaistnieć w rankingu musiał podjąć walkę w 50 kg i udało mu sie to bardzo dobrze. Brawo. Na uznanie zasługuje także fakt iż Jarek na początku walki po zderzeniu głową doznał wstrząśnienia mózgu, a pomimo to walczył do końca. Kolejnym zawodnikiem zasługującym na duże brawa jest Paweł Jałbrzykowski, który zdobył 2 miejsce w kategorii do 46 kg ważąc tylko 38 kg. Jałbrzyś wszystkie walki stoczył z zawodnikami o kilka kilo cięższymi. W finale nie poradził sobie tylko z zawodikiem AON Rembertów Tomkiem Głuszykiem. Od Jałbrzysia i Szczepana inni zawodnicy powinni się uczyć waleczności. W kategorii do 60 kg 3 miejsca zdobyli Michał Surdej i Tomasz Staśkiewicz, którzy poprzegrywali walki o wejście do finału. Michał przegrał z Mateuszem Pacholakiem z klubu Uniwersytet, a Tomek przegrał z Jakubem Kurkiewiczem z "7" Sochaczew. W tej samej kategorii dwa piąte miejsca zajęli Michał Dąbrowski i Maciej Mędrzycki. Musieli oni stoczyć dodatkową walkę o wyjazd na OTK, w której lepszym okazał się Miki. Bardzo szkoda,że nie udało się awansować także Mędrkowi, gdyż w walkach eliminacyjnych bił sie naprawdę bardzo dobrze i zasłużył na start w OTK. Pozostali zawodnicy z naszego klubu nie zakwalifikowali się do finałów OTK.