➤ XI Warsaw Judo Open już za nami!

Perfekcyjna i profesjonalna organizacja przyczyniły się do ogromnego sukcesu tego 2-dniowego wydarzenia sportowego.
O Warsaw Judo Open jest z roku na rok coraz głośniej – czy to poprzez lokalne media, czy przez liczne akcje ulotkowe, czy wreszcie poprzez własną stronę internetową turnieju pokazującą wyniki na żywo, posiadającą rejstrację on-line i prowadzoną zarówno w języku polskim, angielskim i niemieckim!
Podkreśleniem uznania dla Warsaw Judo Open jest mianowanie go turniejem selekcyjnym do Kadry Narodowej w kategoriach U17 i U20.

Zawodnicy Rysia wypadli nieźle zdobywając w sumie 9 medali – 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe.

W U13 złote medale przypadły Danielowi Salamonowi oraz Mikołajowi Renke. Daniel (kat. 55 kg) stoczył fantastyczną walkę finałową z zawodnikiem Łotwy. Przegrywając już 3 yuko do 1 pokazał ‘ząb’- dwukrotnie potrafił skutecznie wykonać techniki ocenione na waza-ari i wygrać przed czasem. Mikołaj wygrał swoje wszystkie 3 walki przed czasem, w tym dwie z o wiele cięższymi przeciwnikami z Litwy i Łotwy (kategoria +60 kg).

W U15 sięgnęliśmy po 3 krążki – 1 srebrny (‘Ryba’ przegrał minimalnie z zawodnikiem z Sochczewa na wskazówki) oraz 2 brązowe (Michał Gąsowki i Olek Buchalski).

W U17 nie zodbyliśmy co prawda żadnego medalu, ale na pochwałę zasługuje postawa Ksawerego Morka, który wystartował zarówno w kategorii U17 (5 miejsce – walki 2:2) jak i w U15 (walki 1:1).

Najlepiej wypadliśmy w kategorii juniorów (U20), gdzie zdobyliśmy 4 medale.
W wadze do 60kg w finale naprzeciw siebie stanęły 2 Rysie: Łukasz Kiełbasiński i Dominik Chrzanowski zapewniając nam tym samym dwa pierwsze stopnie podium. Wygrał Łukasz, ale wielkie brawa również dla Dominika za 3 w drodze do finału wygrane walki.
Na fali jest także „Czyżu”, który kilka dni wcześniej wywalczył brąz na PP Juniorów. Na Warsaw Judo Open sięgnął po srebro przegrywając w finale z reprezntantem kadry Polski (Birkowski). W drodze do finału tej najliczniej (39 uczestników) obsadzonej kategorii (73 kg) wygrał 4 walki, bijąc się taktycznie bardzo dojrzale. W kategorii 81 kg brąz zapewnił nam Zbyszek Waszkiewicz.
W U20 ładnie pobił się również Tomek Domański (50 kg) , który będąc juniorem młodszym zajął 5 miejsce.

Dziekujemy także pozostałym startującym zawodnikom Rysia. Tym razem się nie udało zająć miejsc na podium, ale ciężka praca na treningach i wytrwałość z pewnością zaowocują w przyszłości!

Tradycją i nieodłącznym elementem Warsaw Judo Open jest również coroczny camp mający miejsce po turnieju.
Od poniedziałku do piątku (28.09 – 02.10) w Zakopanem młodzicy, kadeci oraz juniorzy toczyli ze sobą 2 razy dziennie szkoleniowe randori, wymieniając tym samym bezcenne doświadczenia z przeciwnikami, z którymi normalnie mają okazję spotykać się jedynie na turniejach w Polsce i za granicą.

Z tego miejsca dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do ogromnego sukcesu współorganizowanego przez UKJ Ryś turnieju i już teraz zapraszamy na kolejne zawody Warsaw Judo Open w roku 2010, które odbędą się tradycujnie w ostatni weekend września (szczegółowe informacje na stronie http://www.wjo.org.pl)