➤ Krulik 5 w Turnieju Mistrzów - World Masters

14 stycznia zawodnik naszego klubu Tomasz Adamiec wystartował w najbardziej prestiżowym turnieju Świata World Masters, który odbył się w Ałma Acie, gdzie zdobył 5 miejsce. Na starcie w każdej kategorii wagowej stanęło po 16 najlepszych judoków z całego świata. Prawo startu mieli zawodnicy, którzy zajmowali w rankingu światowym miejsca od 1 do 16. Wśród nich znalazł się nasz „Krulik”. Mało brakowało i Tomek byłby sprawcą ogromnej niespodzianki. W pierwszej walce pokonał błyskawicznie (w 17 sekundzie) reprezentanta Francji Hugo Legranda, aktualnego brązowego medalistę Mistrzostw Świata. W kolejnej walce spotkał się z numerem 1 na świecie z Wicemistrzem Olimpijskim i Mistrzem Świata Koreańczykiem Wang Ki-Chun. Już po paru sekundach mogło być po walce. Po ataku Wanga Krulik wykonał Uranage i rzucił przeciwnika na wazaari, które po chwili sędziowie zmienili na yuko. Całą walkę Tomek dominował. Niestety na 40 sekund przed końcem ponownie chciał wykonać kontrę niestety tym razem się nie udało i to on wylądował na plecach. A szkoda bo zwycięstwo dawało mu już brązowy medal i prawo walki o finał. Pomimo braku końcowego sukcesu Krulik cały czas udowadnia, że może wygrac z każdym na świecie.