➤ Turniej Międzynarodowy w Budapeszcie

Po wczorajszym starcie w turnieju na Słoweni dzisiaj (15.04) nasi młodzi zawodnicy wzięli udział w mocnym turnieju w Budapeszcie. Najlepiej z ekipy wypadł Bebeto (Bartek Borzęcki), który w kategorii do 33 kg wygrał wszystkie 5 walk zajmując tym samym 1 miejsce. Bebeto w drodze do złota pokonał 2 zawodników z Węgier, 2 zawodników z Ukrainy i 1 ze Słowacji. Dobry występ zaliczyli także trzej pozostali zawodnicy. 5 miejsce wywalczył Michał Kowalczyk w kategorii 30 kg, który przegrał o wejście do finału decyzją sędziów. Kowal wygrał wcześniej 3 walki. W wadze 36 kg miejsce 9 zdobył Mikołaj Strzelczyk, który wygrał 2 walki i przegrał 2. Dla Michała i Mikołaja były to niewątpliwie najmocniejsze zawody w życiu. Widać było u nich braki w doświadczeniu, które na pewno w miarę jeżdżenia po zawodach zagranicznych znikną.
W kategorii do 55 kg wystartował Maks Salamon, który pomimo iż walczył w starszej grupie wiekowej radził sobie całkiem nieźle wygrywając 1 walkę i minimalnie przegrywając kolejną. Pomimo szybkiego odpadnięcia z turnieju Maks zaprezentował sie dobrze. O dużym pechu może mówić Piotrek Kotecki, który podczas rozgrzewki przez walkami na Słoweni doznał urazu łokcia i niestety nie wystartował w żadnym turnieju. Szkoda bo w jego kategorii wagowej, szczególnie w Budapeszcie miałby z kim powalczyć. Warta podkreślenia jest u Piotrka wola walki. Pomimo kontuzji chciał walczyć jedną ręką. Jednak na taki wariant nie zgodził się trener.
Turniej okazał się dość mocnym i dobrze obsadzonym. Wystartowali w nim zawodnicy z wielu państw: Węgier, Ukrainy, Słowacji, Czech, Chorwacji, Serbii, Bośni, Polski, Rosji. Dużo do życzenia pozostawiał jednak styl sędziowania bardzo faworyzujący gospodarzy. Organizacja całego turnieju (pomimo wyświetlania wyników na LCD) też nie należała do najlepszych. Jednak pod względem sportowym turniej warty pojechania.