➤ Kowal zwycięża w TM.A jm w Szczyrku

22-23.05.2004 w Szczyrku odbył się Turniej Międzynarodowy kat. A juniorów młodszych, uważany za najtrudniejszy oficjalny turniej w Europie. Marcin Kowalski wywalczył w nim złoty medal!!!
W tym roku poziom nie był tak wysoki jak w latach poprzednich, gdyż na tatami zabrakło takich państw jak Azerbejdżan, Rumunia. Także Rosjanie i Białorusini przyjechali 2-3 składem. W sumie w turnieju wzięło udział 348 zawodników i zawodniczek z 17 państw.
Polacy zdobyli w turnieju aż 13 medali (chłopcy 7, dziewczęta 6), w klasyfikacji punktowej zdobywając pierwsze miejsce.
Kowal w pierwszej walce zakończonej dogrywką odniósł zwycięstwo nad zawodnikiem francuskim. Trzy kolejne walki kończył rzutami na ippon techniką yoko-tomoe-nage, pokonując zawodników z Białorusi, Słoweni i Estoni. W finale poprzez waza-ari i 2 yuko wygrał z drugim Francuzem. W turnieju wystartowało jeszcze 4 zawodników z naszego klubu. W kategorii do 66 kg Rafał Koźbiał zajął 7 miejsce wygrywając 1 walkę i przegrywając 2. W występie Rafała cieszy iż wygrał z zawodnikiem, z którym przegrał podczas Mistrzostw Polski. W kategorii do 81 kg wystartował Artur Lubas, który odpadł po przegraniu 2 walk. Najsłabiej wypadli Jarek Szczepaniak (50 kg) i Tomek Staśkiewicz (60 kg), którzy poprzegrywali swoje pierwsze walki z Rosjanami i odpadli z rywalizacji. Najbardziej pechowo potoczył się turniej dla Tomka, który podczas walki doznał kontuzji ręki.