➤ MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

19-21 X 2012 w Luboniu pod Poznaniem nasi zawodnicy wystartowali w Mistrzostwach Polski Seniorów zdobywając 2 medale. Złoto i tytuł Mistrza Polski wywalczył w kategorii do 60 kg Łukasz Kiełbasiński, a medal brązowy w kategorii do 81 kg zdobył Adam Czyż.
W sobotę, drugiego dnia zawodów nasz klub reprezentował Adam Czyż i Jarek Szczepaniak. Obydwaj wystartowali w 81 kg. Jarek, który jechał na zawody w roli jednego z faworytów, niestety nie powtórzył wyniku z przed roku, gdy zdobył medal brązowy. Zawody zakończył z bilansem 1 walka wygrana i 1 przegrana. Niewątpliwie liczył na coś więcej. Zresztą my też. Zupełnie inaczej przedstawiała się sprawa z drugim naszym zawodnikiem Adamem Czyżem. Czyżu jechał, żeby wygrać chociaż 1 walkę. W końcu wygrał ich aż 5 ulegając tylko późniejszemu wicemistrzowi Polski. Adaś, jak sam mówił, był zupełnie nie przygotowany do zawodów. Najpierw przez pół roku studiował w Hiszpanii, a teraz zaczął pracować jako trener i nie ma za dużo czasu na treningi. Dla Czyża brązowy medal w nowej wyższej kategorii to ogromny sukces, na który złożyły się bardzo solidne treningi przez wcześniejsze kilkanaście lat. Adaś był zawodnikiem zawsze bardzo sumiennie trenującym i teraz właśnie to zaowocowało. Niejednokrotnie jechał na zawody dobrze przygotowany z ogromnymi oczekiwaniami i się nie udawało. Tym właśnie różnią się Mistrzostwa od normalnych turniejów. Sukces osiąga ten, który najlepiej potrafi zapanować nad własną psychiką, emocjami. Mistrzem pod tym względem okazał się Łukasz Kiełbasiński, który następnego dnia tryumfował w kategorii 60 kg. Kiełbas przewyższał wszystkich o klasę. Łukasz przez rok miotał się z decyzją o zmianie kategorii. Bezskutecznie próbował swoich sił rywalizując do 66 kg. W końcu doszedł do wniosku, że jeżeli chce osiągnąć sukces to jednym z kluczy jest dieta. Jak sam mówi można żyć bez kebabów. Ale przede wszystkim należy się skupić na jednym celu. Na Igrzyskach w Rio. Łukasz zmienił także styl walki. Zaczął walczyć na 2 strony z różnych uchwytów. Zaowocowały także indywidualne treningi wydolnościowe bez których nie byłby w stanie walczyć w takim tempie jak to robił podczas Mistrzostw. Kiełbas nie tylko zdobył złoty medal on faktycznie pokazał że jest Mistrzem. Oby tak dalej. Niech to będzie pierwszy krok to seniorskiej kariery. Tego samego dnia wystąpił jeszcze Dominik Chrzanowski walczący tak jak Kiełbi w kat. 60 kg. Niestety Domino odpadł po przegraniu pierwszej walki.